Načítání...

Volvistův blog

Novinky
Volvo EX30 získalo prestižní ocenění Red Dot „Nejlepší z nejlepších“, udělované za produktový design
26.4.2024 3 minuty čtení Novinky

Malé SUV Volvo EX30 bylo poctěno prestižním oceněním Red Dot: Best of the Best Product Design 2024 (nejlepší z nejlepších v oblasti produktového designu).

Novinky
Lidé si mohli prohlédnout novou EX90 v našich showroomech
18.4.2024 2 minuty čtení Novinky

Ve čtvrtek 11. dubna byl v prostorách Pražské křižovatky slavnostně představen nový model automobilky Volvo s označením EX90. Velké čistě elektrické SUV se stává novým vlajkovým modelem značky a zájemci si ho měli šanci hned v následujících dnech prohlédnout v našich showroomech.

Novinky
Volvo EX30 je podle ankety Dámská autovolenka nejoblíbenější vůz českých řidiček
18.4.2024 3 minuty čtení Novinky

Organizátor ankety Auto mého srdce, magazín Žena v autě.cz, vyhlásil 10. dubna už popáté výsledky hlasování odborné poroty o nejlepší auto roku z pohledu žen. Volvo EX30 se umístilo na stupních vítězů a ještě více zabodovalo v hlasování veřejnosti, kde bylo s velkým náskokem první.

Novinky
Volvo EX30 si vysloužilo titul World Urban Car 2024
28.3.2024 3 minuty čtení Novinky

Volvo EX30 při udílení cen v rámci mezinárodního autosalonu v New Yorku porazilo nominované konkurenční modely a získalo titul světový městský vůz roku – World Urban Car 2024.

Novinky
Prezentovali jsme elektrickou EX30 studentům UMPRUM
24.3.2024 3 minuty čtení Novinky

Na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze hledí do budoucna. Pedagogové vědí, že aby mohli jejich studenti uspět v dnešním rychle se vyvíjejícím světě, musejí držet prst na tepu dobu. I proto se snaží na akademickou půdu přinášet neustále nové a nové technologie, včetně elektromobility.

Novinky
Analýza LCA potvrzuje, že model EX30 má zatím nejnižší uhlíkovou stopu ze všech vozů Volvo
14.3.2024 5 minut čtení Novinky

Volvo EX30 se může pochlubit vůbec nejmenší uhlíkovou stopu ze všech dosavadních vozů Volvo. Jedná se o závěr vyplývající z analýzy životního cyklu (LCA).

Novinky
Volvo mělo v únoru na českém trhu téměř stoprocentní nárůst prodejů oproti loňskému roku
11.3.2024 4 minuty čtení Novinky

V únoru prodalo Volvo celkem 50 315 vozů, což ve srovnání se stejným obdobím loňského roku znamená pokles prodeje o 2 %. Hlavním důvodem poklesu prodeje byly oslavy nového lunárního roku v Číně. V Česku ale prodeje naopak výrazně rostly.

Novinky
Nová technologie od Volva upozorní řidiče na dopravní nehodu na cestě před nimi
1.3.2024 5 minut čtení Novinky

Představte si, že jedete po klikaté venkovské cestě, kde nedohlédnete dále než na kousek silnice před sebou. Najednou vás vaše Volvo upozorní, že se na cestě před vámi stala dopravní nehoda. Jakmile v klidu zpomalíte a projedete další zatáčkou, uvidíte ve svém jízdním pruhu havarované vozidlo. A právě díky tomuto varování budete včas připraveni proaktivně reagovat na nenadálou situaci.

Novinky
Zúčastnili jsme se soutěže Autoopravář Junior 2024
26.2.2024 2 minuty čtení Novinky

Ve Zlatníkách u Prahy se ve čtvrtek 22. února pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy uskutečnil 29. ročník soutěže Autoopravář Junior. A Volvista u toho samozřejmě nemohl chybět!

Novinky
Volvo představilo nový způsob značení svých plně elektrických a hybridních vozů
20.2.2024 4 minuty čtení Novinky

V souladu s transformací značky a cílem stát se do roku 2030 výrobcem výhradně plně elektrických automobilů přistupuje Volvo k efektivnějšímu a standardizovanému označování modelů.